پنج گیاه برای جلوگیری از درد مفاصل

درد مفاصل می تواند به علت بسیاری از چیزهای مختلف، از جمله آرتریت ، بورسیت و آسیب باشد. حتی بیماری های خاصی نظیر اوریون، هپاتیت و آنفولانزا می توانند باعث درد ناگهانی مفاصل شوند. علت و مکان هر چه که باشد، تا حد زیادی بر توانایی شما برای انجام کار در طول روز تاثیر می گذارد.

داروهای OTC یا داروهای تجویزی می تواند به کاهش درد مفاصل کمک کند، اما آنها با عوارض جانبی ناخوشایند همراه هستند و می توانند با دیگر داروهایی که ممکن است مصرف کنند تداخل پیدا کنند. همیشه بهتر است ابتدا با کمترین روش کنترل درد شروع کنید و در صورت لزوم درمان خود را به کارهای سخت تر بسپارید. خوشبختانه، گیاهان طبیعی متعددی وجود دارند که می توانند به طور موثر درد را بدون عوارض جانبی تسکین دهند.

در زیر پنج مورد از گیاهان رایج موجود است که می تواند مفاصل دردناک را تسکین دهد. اما ابتدا نگاهی به فرایند جسمانی که در واقع موجب درد مفاصل می شود.

التهاب یک فرایند پیچیده است که می تواند هر دو مضر و مفید باشد. این پاسخ بدن به عفونت یا آسیب و تلاش برای جدا شدن قسمت آسیب دیده بدن از دیگر مناطق سالم است. این پاسخ برای مبارزه با مهاجمان خارجی ضروری است. التهاب یک عنصر مهم برای بهبود است – فکر کنید التهاباتی که بعد از تمرین تجربه می کنید. نتیجه این است که عضلات شما قوی تر از همیشه بازسازی می شوند.

با این حال، التهاب مزمن با تقریبا هر بیماری شناخته شده به انسان مرتبط است. التهاب باعث بروز مشکلات بیشتر از حد آن می شود، از جمله درد ناشی از درد مفاصل. به همین دلیل است که داروهای محبوب OTC، به ویژه ایبوپروفن، بیشتر برای التهاب است.

رفع درد مفاصل, گیاهان دارویی برای درد مفاصل
آلوئه ورا همچنین حاوی چندین ترکیبات ضد التهابی قوی است

1. آلوئه ورا

شما احتمالا آلوئه ورا را در کابینت های خود در جایی قرار داده اید و در هر زمان که شما یا عزیزانتان دچار آفتاب سوختگی شدید ، از آن استفاده می کنید. همچنین برای درمان سایش های پوستی بسیار محبوب است. اما آلوئه می تواند خیلی بیشتر از این انجام دهد!

آلوئه ورا شامل بیش از 75 مولکول بالقوه فعال، از جمله آلوئین و امودین است که به عنوان ضد درد برای از بین بردن درد عمل می کنند. آلوئه ورا همچنین حاوی چندین ترکیبات ضد التهابی قوی است .

چند راه وجود دارد که شما می توانید از آلوئه برای تسکین درد مفاصل استفاده کنید.

اولین کاربرد موضعی است که در مناطق دردناک ماساژ داده می شود.

دوم، شما می توانید یک مکمل آلوئه را به صورت خوراکی پیدا کنید. کپسول سریع و آسان است، اما شما همچنین می توانید آب آلوئه ورا خالص را که دارای طعم ملایم است. لطفا توجه داشته باشید که افرادی که داروهای دیابتی، متابولیسم محرک یا داروهای دیورتیک مصرف می کنند باید قبل از مصرف آلوئه ورا با پزشک خود صحبت کنند.

رفع درد مفاصل, گیاهان دارویی برای درد مفاصل
برگ گیاه اکالیپتوس حاوی تانن است که تورم و درد التهاب کاهش می یابد

2. اکالیپتوس

اکالیپتوس ضد درد موضعی شناخته شده است که به صورت انواع کرم ها و پماد برای درد مفاصل کمک می کند. این بوی قوی ذهنی است که ما تمایل داریم با درمان های تسکین درد ارتباط برقرار کنیم، و تحقیقات نشان می دهد که حتی بوییدن اکالیپتوس به شکل یک روغن می تواند ناراحتی را از بین ببرد.

برگ گیاه اکالیپتوس حاوی تانن است که تورم و درد التهاب کاهش می یابد. اگر قبلا هرگز از اکالیپتوس استفاده نکرده اید، لطفا قبل از استفاده از محصول آن را تست کنید. به سادگی مقدار کمی بر روی ساعد خود بمالید .

رفع درد مفاصل, گیاهان دارویی برای درد مفاصل
استفاده از زنجبیل در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید بسیار امیدوار کننده است

3. زنجبیل

در طب سنتی چینی، زنجبیل به منظور افزایش گردش خون تجویز می شود، که تأثیرات مثبتی بر بهبودی در مناطق التهابی دارد. زنجبیل همچنین سطح قند خون را بهبود می بخشد، و بیماری های قلبی، کاهش کلسترول بد، تقویت عملکرد مغز، و حتی خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

ماده فعال در زنجبیل گینگرول نامیده می شود که توانایی های ضد التهابی و آنتی اکسیدان قوی دارد. مطالعات اولیه مربوط به استفاده از زنجبیل در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید بسیار امیدوار کننده است و تحقیقات در مورد مزایای کاهش درد این گیاه قوی انجام می شود. زنجبیل را می توان به صورت تازه، خشک شده، پودر شده و یا در روغن استفاده کرد. اکثر مردم از عطر و طعم زنجبیل لذت می برند.

رفع درد مفاصل, گیاهان دارویی برای درد مفاصل
می توانید گیاهان کاهش دهنده التهاب را به چای سبز خود اضافه کنید

4. چای سبز

چای سبز یکی از سالمترین نوشیدنی هایی است که می توانید انتخاب کنید، به دلایل زیادی. از بهبود عملکرد مغز تا افزایش سوزاندن چربی، چای سبز سلامت عمومی را بهبود می بخشد. همچنین ضد التهاب قوی است و نشان داده شده است که تا حد زیادی به نفع افراد مبتلا به آرتروز و آرتریت روماتوئید است.

اکثر مردم به سادگی از دم کرده چای استفاده می کنند. اما شما همچنین می توانید آن را به عنوان یک قرص و یا تنتور مصرف کنید. کنسانتره چای سبز به شما اجازه می دهد طعم چای سبز را به تمام انواع غذاها اضافه کنید و برعکس، می توانید گیاهان کاهش دهنده التهاب مانند زنجبیل و آلوئه ورا را به چای سبز خود اضافه کنید.

رفع درد مفاصل, گیاهان دارویی برای درد مفاصل
ماده فعال در زردرنگ، کورکومین نامیده می شود، خواص ضد التهابی دارد

5-زردچوبه

زردچوبه ادویه زردی است که برای ساختن کاری استفاده می شود. بیش از عطر و طعم دلپذیر، زردچوبه در پزشکی عامیانه برای مدت زمان بسیار طولانی استفاده شده است. دانشمندان اکنون درک می کنند که ماده فعال در زردرنگ، کورکومین نامیده می شود، خواص ضد التهابی دارد.

مطالعات اخیر در موش صحرایی نشان داده است که زردچوبه توانایی آرام سازی پیشرفت آرتریت روماتوئید را دارد. مصرف خوراکی زردچوبه / کورکومین موثرتر از کاربرد موضعی است. اگر عطر و طعم را دوست نداشته باشید، کپسول های کورکومین نیز به خوبی استفاده می شود

رفع درد مفاصل, گیاهان دارویی برای درد مفاصل
یک رژیم ضد التهابی که به گیاهان طبیعی وابسته است وابستگی به داروها را کاهش می دهد

نتیجه :

گیاهانی که به علت کاهش التهاب شناخته می شوند، درمان های فوق العاده طبیعی برای درد مفاصل هستند . آنها کمک می کنند تا پاسخ ایمنی بیش از حد فعال بدن را بدون ایجاد مشکلات بیشتر در قالب عوارض جانبی کاهش دهند. بعضی از آنها بهتر است که به طور موضعی استفاده شوند، مانند اکالیپتوس، اما اکثر آنها می توانند به طور طبیعی به رژیم غذایی شما اضافه شوند و حتی دو برابر شوند، مانند چای سبز و زنجبیل.

یک رژیم ضد التهابی که به گیاهان طبیعی وابسته است، احتمالا وابستگی به داروهای OTC و تجویزی را کاهش می دهد که فقط می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد و به یاد داشته باشید، تمام گیاهان مورد بحث ما مزایای بهداشتی فراوانی را در بر می گیرد.