22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

سفید کردن دندان

0 دیدگاه

سفید کردن دندان

بلیچینک یا سفید کردن دندان : دندانهای زرد رنگ نسبت به دندان های مایل به خاکستری به درمان بلیچینک بهتر پاسخ می دهد و دوام و درمان بیشتری دارند به طوری که دندان های زرد رنگ بعد از درمان بلیچینگ و سفید شدن به مدت ٣تا١۰سال به همین صورت باقی می مانند و این مدت بستگی به میزان مصرف بیمار از مواد رنگی مثل چای و قهوه و سیگار دارد. ( دکتر رزیتا پورکیان )

ولی با وجود این باز هم پاسخگویی به درمان بسیار بالاست اما دندان های مایل به خاکستری ممکن است هر ۶ ماه نیاز به درمان مجدد داشته باشد.

درمان بلیچینگ در صورتی که فقط رنگ دندان ها ناجور است بسیار مطلوب و کافی است اما اگر خود دندان نیاز به اصلاح با ونیر ها دارد می توان درمان بلیچینگ را بکار برد تا دندان زیر ونیر روشن تر گردد و نهایتا رنگ ونیر روشن تر و تراش آن کمتر گردد و یا اینکه دندانهای باقیمانده دیگر و مجاور ونیر ها که نیاز به ونیر ندارند ، سفید تر شوند.

ملاحظات بعد از بلیچینگ :

تا ۴٨ ساعت سعی می شود از مواد رنگی مثل زعفران و چای و قهوه و…. کمتر استفاده شود یا درصورت استفاده سریعا مسواک زده شود.

بعد از بلیچینگ ممکن است بندرت درد اندکی وجود داشته باشد که با یک مسکن ساده برطرف می شود و تا ۴٨ ساعت کلا برطرف می گردد. روی لثه ممکن است نقاط سفید رنگی دیده شود که بلافاصله بعد درمان دیده می شود که آن هم تا ۴٨ ساعت برطرف می گردد.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان به سه روش قابل انجام است :

١- داخل مطب

٢- در منزل

٣- ترکیبی از مطب و منزل

داخل مطب :

نتیجه سریعتر دارد و سفیدی بیشتری تا ٢ هفته اول درمان دارد که به تدریج این سفیدی بر می گردد ولی به زردی دندان اولیه مطلقا نمی رسد.

در منزل :

بسته به نوع غلظت ماده از ٢ تا ٨ ساعت می باشد که معمولا در شب ها گذاشته می شود.

در نهایت نتیجه هر دو مطب و منزل فرقی ندارد.

teeth whitening 4 you 201

ترکیب مطب و منزل برای کسانی که نتیجه سفید تری می خواهند ، قابل انجام است.

کلا درمان بلیچینگ در صورتی که مورد مناسب درمان درست انتخاب شود درمان بسیار ایمن و مطلوبی می باشد. در صورتی که قبل از بلیچینگ پوسیدگی ها درمان شود و سایش دندان ها در ناحیه طوق لثه با مواد همرنگ گلاس اینومر پوشانده شود و حساسیتی در دندان های موجود نباشد ، بعد از درمان بلیچینگ نیز حساسیستی بروز نخواهد کرد.