28 اکتبر 2020
اکتبر 28, 2020

جراحی سرطان روده

0 دیدگاه

عمل جراحی سرطان روده

توسعه سریع فناوری جدید در تصمیم گیری های مهم در مورد جراحی سرطان روده کمک کننده است. برای یک دقیقه فکر کنید که بیمار هستید و به جراحی سرطان روده احتیاج دارید و دقیقاً قبل از بیهوشی روی میز عمل دراز کشیده اید. در این حالت، قطعا شما می خواهید جراحی هرچه سریعتر تمام شود. شما می خواهید این جراحی درمان کامل شما باشد. شما همچنین می خواهید سرطان روده شما از بین برود و کمترین اختلال در نتیجه جراحی پیش آید.

جراحی سرطان روده

هر عملیاتی در عمل سرطان روده از یک سری ترکیبات کوچکتر تشکیل شده است.

هر دو عملیات از بین بردن سرطان روده و سپس بازسازی بافت های باقیمانده مراحل کمی را شامل می شوند.

برای اینکه همه چیز خوب پیش می رود، هر یک از این مراحل باید خوب پیش برود، به همین دلیل جراحان به طور مداوم صحت هر مرحله را بررسی و تأیید می کنند. البته ارزیابی صحت این مراحل بسیار ظریف است.

سرطان روده یک بیماری شایع است و هر ساله افراد بسیاری از هر دو جنس زن و مرد را در دنیا درگیر می کند.

این بیماری بعد از سرطان پستان در زنان و سرطان پروستات در مردان و سرطان ریه از لحاظ مرگ و میر رتبه دوم را دارد.

عمل سرطان روده بهترین راه درمان آن است ، اما خطرات زیادی دارد.

هرگونه نقص در ترمیم روده پس از عمل، عواقب بزرگی از جمله سپسیس، سپتی سمی یا عفونت خونی و پریتونیت یا التهاب روده را به همراه دارد.

همچنین نارسایی اندام و حتی مرگ می تواند نتیجه این جراحی باشد، و گاهی اوقات منفذ تنفسی (استوما) برای کاهش یا درمان این خطرات مورد نیاز است. متأسفانه ، این مشکلات حتی در بهترین مراکز جراحی سرطان روده اتفاق می افتد.

جراحی سرطان روده 1

نحوه جراحی سرطان روده
اگر سرطان روده در مراحل اولیه باشد، ممکن است فقط یک قطعه کوچک از پوشش دیواره روده، که به عنوان برداشتن موضعی شناخته می شود، برداشته شود.

اگر سرطان در عضلات اطراف روده گسترش یابد، معمولاً لازم است كل روده بزرگ شما برداشته شود.

عوارض جانبی عمل سرطان روده
جراحی سرطان روده بسیاری از خطرات مشابه سایر جراحی های اصلی دیگر را شامل می شود، از جمله:

خون ریزی
عفونت
ایجاد لخته خون معمولاً در پاها (ترومبوز وریدی عمیق)
مشکلات قلبی یا تنفسی
این جراحی خطرات خاص خود را نیز به همراه دارد.
یک خطر این است که بخش متصل به روده ممکن است به درستی بهبود نیابد و در داخل شکم شما نشت کند. این خطر معمولاً تنها در چند روز اول پس از عمل پیش می آید.
گاهی اوقات، برخی از افراد – به ویژه مردان – علائم پریشانی دیگری مانند درد در ناحیه لگن و یبوست متناوب با حرکات مکرر روده دارند.
حرکات مکرر روده می تواند منجر به درد شدید اطراف کانال مقعد شود.
راهنمایی و مشاوره های لازم در مورد چگونگی کنار آمدن با این علائم پس از جراحی روده بزرگ، تا زمانی که روده با قسمت از بین رفته در قسمت پشت سازگار شود، باید توسط جراح سرطان روده ارائه شود.