23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی بینی

0 دیدگاه

جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل زیبایی است که به منظور تغییر شکل و فرم بینی انجام می شود. بینی در مرکز صورت قرار دارد و تغییر آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد پس باید برای اینکه جراحی زیبایی بینی موفقی داشته باشید باید عمل بینی را توسط بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک انجام دهید. ( جراحی زیبایی بینی )

جراح بینی با در نظر گرفتن خواسته فرد و اولویت قرار دادن سلامت فرد جراحی پلاستیک بینی را انجام خواهد داد.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

مشخصه بینی استخوانی از لحاظ ظاهر این است که دارای حالت خمیدگی یا قوز روی پل بینی هستند، بینی های استخوانی جزو ایده آل ترین بینی ها هستند به دلیل اینکه دارای پوست نازک و بافت و غضروف مقاومی هستند.

جراحی بینی استخوانی معمولا به منظور برداشتن قوز بینی انجام می شود.

جراحی بینی گوشتی
بینی گوشتی از لحاظ ظاهر دارای حالت پهن و افتاده در قسمت نوک بینی هستند و پوست ضخیم بینی و داشتن بافت و غضروف ضعیف باعث افتادگی نوک بینی شده است.

عمل جراحی بینی گوشتی جزو پیچیده ترین جراحی های زیبایی بینی است و لازمه داشتن عمل بینی گوشتی موفق این است که به جراح بینی با تجربه مراجعه نمایید تا با تقویت بافت و غضروف ضعیف عمل بینی را انجام دهد.

جراحی بینی 2جراحی بینی ترمیمی
اگر ایرادات بینی در جراحي بيني اولیه برطرف نشده باشد یا ایراد جدیدی در اثر برداشتن غیر اصولی بافت بینی ایجاد شده باشد عمل بینی ترمیمی انجام می شود.

زمان مناسب برای انجام جراحي بي ترمیمی بعد از یکسال است که زخم های ناشی از عمل بینی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد.

دست زدن به بینی زودتر از زمانی که جراح بینی تعیین می نماید موجب به وجود آمدن عوارضی حتی جبران ناپذیر به خصوص به در قسمت پوست بینی خواهد شد.

جراحی بینی طبیعی

ممکن است از آن دسته از افرادی باشید که متقاضی بینی طبیعی جراحی شده باشید و فقط بخواهید که ایراد بینی برطرف شود و تغییر چشمگیر را روی بینی انتظار نداشته باشید.

جراحی زیبایی بینی طبیعی برای افرادی با بینی های گوشتی و آقایان انجام می شود.

جراحی بینی فانتزی
جراحی زیبایی بینی عروسکی با هدف داشتن بینی کوچک، سربالا و دارای قوس بیشتر انجام می شود.

جراحی بینی فانتزی برای هر نوع بینی و هر چهره ای انجام می شود.

لازمه داشتن جراحي بيني فانتزی موفق این است که بینی دارای بافت و غضروف مقاوم و پوست نازکی باشد و همچنین اجزای صورت کوچک و عروسکی داشته باشد.

جراحی بینی به روش عروسکی مورد تایید ما نیست و باعث بروز مشکلات تنفسی می گردد و بینی فانتزی نیز اگر به معنی بینی زیبای طبیعی با حفظ عملکردهای تنفسی و بویایی و اندازه های زیباشناسی باشد مورد تایید است.

جراحی بینی 5عوارض جراحی بینی
برای به حداقل رسیدن عوارض و خطرات احتمالی باید توصیه های جراح پلاستیک بینی را جدی بگیرید و عمل بینی خود را نزد بهترین جراح بینی انجام دهید تا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل نمایید.

عمل بینی چند ساعت طول میکشد ؟

عمل جراحی زیبایی بینی با توجه به ایراد و نوع ساختار بینی حدودا 2 الی 3 ساعت زمان می برد.

تعیین بهترین فرم بینی

اینکه کدام فرم از بینی برای شما مناسب تر است بستگی به فاکتورهای بسیاری دارد که عبارتنداز:

نوع بینی
همانطور که گفتیم بینی با توجه به ویژگی های ساختاری آن به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود، بینی های گوشتی به دلیل استخوان های ضعیفی که در ساختمان آن ها به کار رفته و پوست بسیار ضخیمی که دارند قابل جراحی به فرم فانتزی نیستد. زیرا انجام جراحی بینی فانتزی مستلزم مستحکم بودن ساختار بینی ونازک بودن پوست است که هیچ یک از این ویژگی ها در بینی های گوشتی وجود ندارد.

جراحی بینی
جراحی بینی

ممکن است برای تان سوال پیش بیاید که دلیل عدم امکان جراحی بینی فانتزی بر روی بینی های گوشتی چیست؟

در پاسخ باید بگوییم که برای کوچک کردن زیاد بینی و سربالا کردن آن که از ویژگی های بارز بینی های فانتزی می باشد لازم است تا بینی، استخوان ها و غضروف های قوی و محکمی داشته باشد و همچنین برای اینکه این ظریف کاری ها به خوبی قابل مشاهده باشند پوست بینی می بایست از ضخامت کمی برخوردار باشد که بینی گوشتی فاقد این ویژگی ها است.

با این تفاسیر می توان گفت که افرادی با بینی های گوشتی فقط می توانند برای جراحی بینی طبیعی اقدام کنند در حالیکه افرادی که دارای بینی استخوانی هستند با توجه به فاکتورهایی که در ادامه ذکر می شود می توانند یکی از دو فرم فانتزی یا طبیعی را انتخاب کنند.

جراحی بینیسلیقه بیمار
زیبایی نسبی و سلیقه ای می باشد، به همین دلیل است که ممکن است فردی از نظر شما بسیار زیبا و جذاب بوده ولی از نظر دیگری کاملاً معمولی و حتی زشت باشد.

بینی زیبا از نظر برخی از افراد، بینی بسیار کوچک و سربالا و قوس دار بوده و از نظر دیگری بینی زیبا بینی است که طبیعی باشد.

از طرف دیگر برخی از افراد دارای این عقیده هستند که چون هزینه زیادی برای جراحی بینی صرف نموده اند باید نتیجه آن در چهره شان به وضوح مشخص بوده و افراد به محض دیدن آن ها متوجه انجام جراحی بینی شان شوند در صورتی که برخی دیگر مصر هستند تا در حد امکان نتیجه جراحی بینی در چهره شان مشهود نبوده و بینی حالت طبیعی خودش را حفظ نماید.

به همین دلیل لازم است تا انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی را با جراح بینی خود در میان بگذارید تا ایشان با سلیقه و توقعات شما از جراحی بینی آشنا شده و در هنگام تعیین فرم بینی انتظارات شما را نیز در نظر بگیرد، با این کار میزان رضایت مندی شما از نتیجه جراحی بینی بیشتر خواهد شد.

لازم است تا افراد با سوال از جراح بینی و انجام تحقیقات لازم از بایدها و نبایدها، شدنی ها و نشدنی های جراحی بینی آگاهی داشته باشند تا توقعات نامعقولی همچون انتظار نتیجه فانتزی از جراحی بینی گوشتی نداشته باشند.

جراحی بینی 4
جراحی بینی

تناسب بینی با اجزای چهره
یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بینی ، تناسب داشتن بینی با دیگر اجزای موجود در چهره می باشد.

بینی به دلیل قرار گیری در وسط صورت و برجسته بودن بسیار جلب توجه کرده و بر زیبایی دیگر اجزای چهره اثر می گذارد، به گونه ای که ممکن است موجب کوچک به نظر رسیدن چانه و گونه شود. بنابراین در حین تعیین فرم بینی نباید به این عضو به عنوان یک عضو مفرد نگاه کرد بلکه باید آن را به گونه ای فرم داد که بیشترین تناسب را با اجزای دیگر چهره داشته باشد.

تعیین بهترین فرم بینی با توجه به اجزای دیگر موجود در چهره بر عهده جراح بینی است چرا که او به طور کامل از اصول زیبایی شناسی و ریاضی مطلع بوده و دارای قدرت تصور بسیار بالایی است.

جراحی بینیاستحمام بعد از جراحی بینی
یکی از دغدغه هایی که متقاضیان جراحی بینی دارند این است که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی چگونه باید استحمام نمایند؟

همانطور که می دانید جراحی بینی با هدف از بین بردن نواقصی که در بینی وجود دارد انجام می گیرد به همین دلیل ممکن است غصروف های بینی بعد از عمل در موقعیت جدیدی قرار گیرند، برای اینکه استخوان ها و غضروف ها در موقعیت جدید ثابت شوند بر روی بینی اسپلینت یا چسب قرار می گیرد که وظیفه آن محافظت از ساختار جدید بینی است.

برای اینکه این چسب و اسپلینت کارآمد بوده و به درستی عمل کنند لازم است تا 1به مدت هفته از خیس شدن و جابجایی آن ها جلوگیری نمود به همین دلیل دقت در نحوه استحمام بسیار حائز اهمیت می باشد.

در وهله اول بهتر است شب قبل از جراحی بینی استحمام کنید تا به مدت 2 تا 3 روز نیاز به دوش گرفتن نداشته باشید. در صورتی که قصد حمام کردن داشتید از یکی از نزدیکان خود بخواهید تا شما را همراهی نماید.

استحمام در حضور همراه از دو جهت ضرورت دارد:
بعد از جراحی بینی فرد ممکن است به دلیل از دست دادن خون در حین جراحی و همچنین وجود اثرات ماده بیهوشی دچار ضعف و سرگیجه باشد که در این صورت احتمال زمین خوردن و آسیب به بینی و سر او وجود دارد.
همچنین باید به نحوی استحمام نمود که چسب و اسپلینت خیس نشود، به همین منظور فرد باید بر روی یک صندلی نشسته و سر خود را به عقب خم کند و شخص همراه موها و سر او را از پشت بشوید.