15 آوریل 2020
آوریل 15, 2020

جراحی بینی طبیعی

0 دیدگاه

جراحی بینی طبیعی

امروزه جراحی بینی طبیعی نسبت به سایر روش های جراحی بینی طرفداران بسیاری را هم در خانم ها و هم در آقایان به خود اختصاص داده است. افرادی که به دنبال جراحی بینی هستند تنها به فکر برطرف کردن و اصلاح ایرادات بینی هستند، این افراد معمولا نمی خواهند به طور کامل مشخص باشد که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند.

نحوه جراحی بینی طبیعی

جراحي بیني طبیعي تنها با هدف برطرف کردن ایرادات بینی نظیر قوز و برآمدگی در پل بینی ، رفع افتادگی نوک بینی و اصلاح مشکلات تنفسی بیمار انجام می شود. در این جراحی هیچ قوسی ایجاد نخواهد شد، بنابراین نوک بینی سر بالا نمی شود و فقط تا حدی که افتادگی نوک بینی برطرف شود بالا برده می شود.

زاویه نوک بینی تا لب حدود 95 درجه می باشد.

در صورت نیاز در جراحی طبیعی بینی سایر نواقص بینی مانند پهن بودن بینی ، انحراف و کجی بینی و غیره نیز اصلاح می شود.

معیار های مهم در جراحی بینی طبیعی

جراح بینی ، قبل از جراحی زیبایی بینی در جلسه مشاوره، موراد زیر را مورد بررسی قرار می دهد :

پهنای بینی
قرینگی بینی
پره های بینی
مقدار چرخش بینی
میزان برجستگی بینی

چرا بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام دهیم؟

همانطور که در بالا هم گفته شد، در جراحي بينی طبيعی تغییرات ایجاد شده بسیار کمتر از سایر روش های راینوپلاستی می باشد و تنها ایرادات بینی برطرف خواهد شد؛ از این رو بافت بینی آسیب کمتری می بیند، بنابراین احتمال بروز اختلالات تنفسی در افراد به حداقل می رسد.

همچنین افرادی که فرم بینی طبیعی دارند ، از شکل ظاهری و چهره ای طبیعی تر برخوردار هستند و اجزای صورت آنها به خوبی با یکدیگر هماهنگ می باشند.

روش جراحی بینی طیبعی

جراحی بینی طبیعی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. در جراحی بینی باز برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی انجام می شود و پوست از استخوان بینی جدا خواهد شد، سپس تغییرات اعمال می شود.

در جراحی بینی بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی توسط یک دستگاه مخصوص از بینی فاصله می گیرد. البته معمولا این روش به دلیل محدودیت دید جراح ، اولیت دوم جراحان بینی می باشد.

هزینه جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحي بینی طبیعي بسته به میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح و هزینه های جانبی چون هزینه های کلینیک یا اتاق عمل برای هر فرد متغیر می باشد.